Archiv časopisu

Nesehnali nebo jste si nestihli koupit dříve vydaná čísla?

Doplňte si svůj archiv a objednávejte si jen za 65 Kč, přímo na SEND – dekor@send.cz

Slovenské čtenářky si mohou archivní čísla objednávat za 3,30 EUR + poštovné na bezplatné lince 0800 188 826 nebo přes email: objednavky@ipredplatne.sk.

Objednávka Česko Objednávka Slovensko

Vydání 1/2012 - vydáno: 24. 1. 2012

Charakteristika časopisu

Letošní první číslo jsme celé věnovali jarnímu období. Vyšlo v lednu a všichni jsme se už na sluníčko a kytičky těšili. Proto bylo plné pampelišek, tulipánů a magnolií. Květiny byly doplněné o křížkové rozkresy, malbu, ale i aplikace nebo skládání z papíru. Z klasických technik je v čísle zastoupena křížková výšivka, řetízkové vyšívání, šití hraček, háčkování, pletení nebo velké patchworkové deky. Z moderních technik je zde zastoupena découpage, malba na porcelán, malba na sklo nebo skládání a tvoření z papíru. Velký úspěch měla technika kusudama, kde jsme vám ukázali práci krok za krokem. Recepty byly tentokrát zastoupeny domácím pečivem – dalamánky, chléb nebo rohlíčky přímo z trouby upečené. Po celý rok budeme mít také v každém čísle 2 dorty, které vás určitě dostanou. Objednejte si naše jarní číslo, ať máte všechny techniky pěkně pohromadě a křížkové rozkresy v originálním tisku! Časopis si můžete objednat přímo zde za 45 Kč.

Rubriky 1/2012

Móda Kosmetika Recepty Vazby Moderní techniky Ruční práce


Móda

Přestože je naše první číslo už jarní, za okny je ještě trochu zima – i naše modely nejsou příliš tenké a vy je oceníte v tomto období. Upleťte si s námi kabátek, propínací vestu nebo svetřík s irským vzorem. Nezapomněli jsme ani na muže – a model s norským vyplétaným vzorem je stále trendovou záležitostí. Přinášíme vám modely, které využijete nejen ve městě, ale i na horách – stačí si jen vybrat a pustit se do pletení. Nezapomínejte na správný výběr přízí, které vám zaručí, že model bude stejný, jako na našem obrázku – důležitá je i kvalita, aby byla pletenina na těle příjemná! Nezapomeňte při pletení a háčkování nalistovat náš adresář, kde najdete všechny doporučené prodejce – příze vám zašlou nebo je můžete navštívit v kamenném obchodě!

Kosmetika

Jaké jsou novinky na letošní jaro? Slavíme za několik dní svátek zamilovaných, proto i kosmetické firmy přišly s tipy na dárky a předhánějí se v tom nejlepším slova smyslu. My jsme některé tipy vyzkoušeli a můžeme vám je jen doporučit. Parfémy, mýdla, krémy, dekorativní kosmetiky, lesky na rty a přípravky na vlasy… Darujte své milované osobě dárek v podobě parfému, krému nebo jen mýdla ve tvaru srdíčka, radost bude veliká! Pravidelně vás informujeme o všech novinkách, které přináší na trh naše přední kosmetické firmy - nové produkty od Oriflame, Yves Rocher, Lancome, Coty, Loreal, Lush a jiné se objevují na naší kosmetické dvoustránce.

Recepty

Tentokrát jsme pekli domácí pečivo – chlebíčky, bagetky a celozrnné rohlíčky – ta vůně, která se z čerstvého pečiva linula, je nepopsatelná, ale vy si ji můžete doma také „otestovat“. Upečte si s námi domácí pečivo, které bude měkké a křupavé ještě za dva dny... Nezapomněli jsme ani na mlsné sladké jazýčky a báječné dortíky s ovocem a kokosem budou ozdobou svátečního nedělního obědu. Pokud se vám recepty povedou, podělte se s námi a pošlete nám do redakce fotku vašeho dortu nebo domácího chlebíčku…nejlepší oceníme!

Vazby

Jarní květiny jsou nejkrásnější. Cibuloviny a první květy pod sněhem….. inspirace na několik časopisů. U nás tentokrát najdete pampelišky, magnólie nebo tulipány! Nebojte se pustit jaro do svého domu či bytu a připravit si vazby nebo jen dekorace s krásnými květy! Jaro možná přijde o trochu dřív!

Moderní techniky

Tabulová barva, skládání z papíru, vystřihování zažehlovací folie, nalepování korálků, malování na hedvábí, ubrousková technika…a více technik najdete v našem jarním čísle. Stačí si jen vybrat tu, která je vám blízká a u které máte chuť si ji vyzkoušet! Nezapomeňte při tvoření zapojovat i vaše děti – naučíte je tak kreativní činnosti a výsledek je bude těšit! Možná budou děti chtít vyzkoušet výrobu jarních ptáčků, které nám připravil pan Bronislav Kuba z Kerska – jednoduché proužky papíru vytvoří tělíčko a křídla ptáčat! Opět v našem čísle pracujeme s korálky Swarovski a vy si je můžete zažehlit na kosmetickou taštičku nebo na slavnostní halenku. Pokud se vám některá kreativní technika líbí a vy nemáte dost odvahy ji vyzkoušet, můžete zavítat na některý kreativní kurz, který pro vás hobby obchody pořádají – více informací a kontakty najdete v našem čísle. Nezapomeňte opět nalistovat náš adresář, který uvádíme v každém čísle a který vás navede správným směrem – tam zakoupíte vše potřebné pro kreativní tvoření!

Ruční práce

Krátké dny a dlouhé noci jsou ideální pro větší ruční práce – pokud máte i vy chuť si sednout k pletení, vyšívání nebo háčkování, určitě najdete inspirace více než dost! Máme pro vás originální vyšívanou kabelku s našívanými korálky, křížkové rozkresy citrusů a tulipánů, řetízkový steh použitý na květu magnolie nebo krásný háčkovaný sedák pro návštěvy. Patchwork je zde zastoupený krásnou dekou s motivem víl – jak pro kluky, tak i pro holčičky - látky s potiskem si můžete objednat na webu www.dumlatek.cz. Stačí si jen vybrat a pustit se do práce! Novinkou a zajímavým tipem je háčkování šperků z tenkého drátku od Lenky Vobořilové. Nezapomeňte využít náš adresář, kde naleznete e-shopy a adresy nejlepších galanterií a prodejen.

Vydání 2/2012 - vydáno: 1. 3. 2012

Charakteristika časopisu

Letos poprvé jsme věnovali celé číslo velikonočním svátkům. Časopis Dekor je v tomto roce poprvé dvouměsíčník, tudíž bude vycházet 6 x v roce. Ve velikonočním čísle jste našli mnoho inspirace na dekorace do bytu, zdobení vajec, pečení sladkých koláčů a také pletené a háčkované modely do vašeho šatníku. Nechyběla křížková výšivka, přímá výšivka, francouzský uzlík nebo řetízkový steh. Velké téma zajíčků, kuřátek, oveček a také jarních květin – vše, co dělá jaro jarem. Z moderních technik zde má zastoupení découpage, malba na sklo a porcelán, práce s papírem nebo s dekorační plstí! Objednejte si naše velikonoční číslo, ať máte všechny techniky pěkně pohromadě a křížkové rozkresy v originálním tisku! Časopis si můžete objednat přímo zde za 45 Kč.

Rubriky 2/2012

Móda Kosmetika Recepty Vazby Moderní techniky Ruční práce


Móda

Velikonoční móda je veselá, barevná a přesto elegantní a módní. Najdete zde dva háčkované topy, které jsou v přírodních tónech a budou ozdobou vašeho šatníku, také 4 modely pletené módy a doplňků. Za zmínku stojí starorůžový pléd, který se vám bude do šatníku určitě hodit. Všechny modely budou ideální nejen pro vaše pohodlí doma, ale i vhodné do města, zaměstnání nebo ve správném odoplňkování i na večerní akce. Opět je při pletení a háčkování důležitý správný výběr přízí, aby model vypadal přesně podle vašich představ - důležitá je i kvalita, aby byla pletenina na těle příjemná! Nezapomeňte při pletení a háčkování nalistovat náš adresář, kde najdete všechny doporučené prodejce – příze vám zašlou nebo je můžete navštívit v kamenném obchodě!

Kosmetika

Objevili jsme pro vás novinky na kosmetickém trhu, které nabízejí nejen velké kosmetické firmy. Vyzkoušejte přírodní kosmetiku nebo kosmetické novinky, které jsou zaměřeny na regeneraci pleti. Sami jsme některé novinky odzkoušeli a rádi vám je představujeme na naší kosmetické dvoustránce. Pravidelně vás informujeme o všech novinkách, které přináší na trh naše přední kosmetické firmy - nové produkty od Oriflame, Yves Rocher, Lancome, Coty, Loreal, Lush a jiné se objevují na naší kosmetické dvoustránce.

Recepty

Sladké pečení k jarním svátkům patří! Po celý rok budeme pro vás chystat vždy dva sladké dorty – tentokrát jeden krásně šlehačkový, druhý naopak celý čokoládový – ideální pro malé koledníčky i pro velké koledníky! Pokud máte rádi listové těsto, prozradíme vám ještě několik receptů, které možná neznáte. 3 x velikonoční beránek pro váš stůl nebude chybět! Recept opět připravila paní Jarmila Mandžuková a moc se jí povedly!

Vazby

Uplést velikonoční pomlázku by měl umět každý koledník – ať už holčička nebo kluk. Pokud stále nevíte jak na to, my vám rádi pomůžeme. 1/ Připravte si osm vrbových proutků, které by měly být stejně silné a dlouhé. Všechny k sobě svažte tenkým drátkem na silnější straně tak, jak je vidět na fotografii – vždy omotejte jeden proutek a přiložte druhý – postupujte až do spletení všech osmi proutků k sobě. Nyní je stočte dokulata a opět omotejte drátkem. Nyní vám budou hezky držet pohromadě. 2/ Rozdělte všech 8 proutků na dvě poloviny – 4 a 4 a začneme plést. 3/ Levý krajní proutek vložíme mezi střed pravých čtyř proutků a vrátíme zpět na levou polovinu jako proutek poslední. Stejný postup opakujeme i s proutky v pravé polovině – pravý krajní proutek, vložíme mezi střed čtyř proutků levých a vrátíme do pravé poloviny na vnitřní okraj. Stále postup opakujeme až do upletení celé pomlázky. 4/ Po upletení pomlázku pevně svážeme, aby se nám proutky nerozvázaly. Nakonec uvážeme mašle a barevné stuhy.

Moderní techniky

Mramorování kraslic, práce s papírem, transfer fotografie, výroba razítek, tisk barvou a opět oblíbený quilling. Spousta nových i známých a stále oblíbených technik. Kašírování, pletení z pedigu nebo zdobení vajec. Velikonoční číslo je plné inspirace na výrobu zajíčků, kuřátek, slepiček a oveček, malujeme a zdobíme vejce a chystáme květinové vazby na slavnostní stůl. Pokud se vám některá kreativní technika líbí a vy nemáte dost odvahy ji vyzkoušet, můžete zavítat na některý kreativní kurz, který pro vás hobby obchody pořádají – více informací a kontakty najdete v našem čísle. Nezapomeňte opět nalistovat náš adresář, který uvádíme v každém čísle a který vás navede správným směrem – tam zakoupíte vše potřebné pro kreativní tvoření!

Ruční práce

Fialky, kuřátka, zajíčci, ovečky- všude najdete zároveň i tip na ruční práce – ať už v podobě výšivky, tak v provedení háčku nebo pletenině. Největším favoritem jsou pletené nádherné panenky pro vaše malé slečny! Jsou vyplněné dutým vláknem, aby se daly dobře prát a udržovat v pračce. Zajímavé je i provedení slavnostního stolování, kde je skvělá kombinace tkaniny a plsti. Zapomenout bychom nechtěli na háčkovanou originální kabelku, která je proplétaná saténovou stuhou. Samotná móda je doplněná i modely pro miminka – holčičky i kluky! Nezapomeňte využít náš adresář, kde naleznete e-shopy a adresy nejlepších galanterií a prodejen.

Vydání 3/2012 - vydáno: 15. 5. 2012

Charakteristika časopisu

Letní číslo se na stánku objevilo už v polovině května – abyste mohli být na prázdniny včas připraveni. Lehké letní modely pletené i háčkované (sukně, halenky a doplňky) se staly velkým hitem! Velký úspěch mají vždy recepty – tentokrát byly celé jahodové a oblíbený se stal i letní dort s živými květy. Nechyběla křížková výšivka, skládání z papíru, recyklace nebo háčkované a pletené květy, které zdobily látkový dort! Práce s papírem je vždy velkým lákadlem, a tak papírový věneček plný sedmikrásek nám do redakce chodil neustále – dělali jste ho ze všech možných barev a všem se moc povedl! Líbila se i mořská mozaika nebo práce s dekorační plstí! Nenechte si ujít letní číslo a doplňte si ho do svého archivu, ať máte celý ročník pohromadě! Objednávat si ho můžete zde za 45 Kč.

Rubriky 3/2012

Móda Kosmetika Recepty Vazby Moderní techniky Ruční práce


Móda

Léto a prázdniny, dovolená, volný čas a cestování. Vše k sobě patří a už se všichni těšíme, až budeme užívat chvilku volna se svými nejbližšími! My jsme módu v letním čísle uzpůsobili právě cestování. Nabízíme vám modely k vodě, do přírody, na výstavy nebo jen tak na procházku přírodou! Stačí si jen vybrat a pustit se do pletení a háčkování. Všechny modely připravujeme se společností Coats, která je také distributorem a dovozcem všech přízí, v našem adresáři, který uvádíme na webových stránkách i v časopise. Zde si můžete najít nejbližší prodejnu s vámi vybranou přízí nebo si ji přímo objednat v e-shopech. Modely pleťte a háčkujte vždy z přízí, které u modelů uvádíme, jedině tak docílíte stejného vzhledu i kvality!

Kosmetika

K létu patří slunce, opalování, výlety a koupání. To vše je pro naše tělo velmi důležité a k létu to patří. Ovšem naše pleť i vlasy trpí slanou vodou, slunečným zářením nebo nepříznivými vlivy počasí! Nabízíme vám novinky, které se objevily na kosmetickém trhu, a které budou k vaší pleti a vlasům šetrné! Nebojte se vzít si v lékárně vzoreček opalovacího krému, abyste vyzkoušeli, který bude pro vaši pleť nejlepší! Chraňte se před sluncem vysokým faktorem, ať nechodíte vstříc zbytečným zdravotním komplikacím! Udělejte si radost novým letním nákupem!

Recepty

Léto a letní ovoce! Ideální kombinace, a pokud se ještě večer stihne grilovat, je celkový dojem z léta zase na výbornou! Nabízíme vám báječné jahodové moučníky a několik tipů na posezení s přáteli u grilu! Nepečené dorty tu střídají dorty pečené, které jsou zajímavé a přestože tak nepůsobí, velmi lehoučké a osvěžující!

Vazby

Růže, levandule, pivoňky, luční kvítí. Příroda nás v létě nešetří a nabízí nám velké množství nádherných květů a kombinací. My jsme tentokrát vyzkoušeli růže s obilím a výsledný dojem ve váze byl dokonalý. Aranžujte si také květy do vázy a chystejte malé vazby po celém bytě! Užívejte si léta a všech jeho výhod!

Moderní techniky

Skládání a vystřihování papíru, malování na sklo, mozaika nebo nové hmoty pro modelování květů. Moderní techniky, které jsou u vás stále oblíbené a které v létě vyhledáváte. Využijte jednodušší nápady na práci s dětmi – skládejte někde u vody nebo v chatce, pokud vám nebude přát počasí. Polepujte mozaikou, máte-li venku sluníčko a můžete pracovat někde na terase! Letní téma – jahody, čtyřlístky, růže nebo květy. Pokud se vám některá kreativní technika líbí a vy nemáte dost odvahy ji vyzkoušet, můžete zavítat na některý kreativní kurz, který pro vás hobby obchody pořádají – více informací a kontakty najdete v našem čísle. Nezapomeňte opět nalistovat náš adresář, který uvádíme v každém čísle a který vás navede správným směrem – tam zakoupíte vše potřebné pro kreativní tvoření!

Ruční práce

Přestože sluníčko a teplé dny nejsou pro ruční práce ideální, nabízíme jen jednoduché vyšívání a háčkování, které vás bude pod slunečníkem určitě bavit! Vyzkoušejte si křížkovým stehem jahůdky, ptáčky nebo růže. Krásné prostírky s malinovým vzorem je od společnosti Coats. Opět máme pro vás originální tašku s výšivkou a také na přání jsme zařadili vyšívání stuhou, které je stále více oblíbené! Aplikace, našívaní flitrů, knoflíčků, šití ptáčků nebo proplétání stuhou. Nápadů je 100 stran, určitě si vyberete vaši nejoblíbenější ruční práci! Nezapomeňte využít náš adresář, kde naleznete e-shopy a adresy nejlepších galanterií a prodejen.

Vydání 4/2011 - vydáno: 19. 10. 2011

Charakteristika časopisu

Podzimní číslo bylo v prodeji již od poloviny srpna. Dekorace z dýní, křížkové rozkresy, pletená móda a nápady pro děti. Největším lákadlem bylo téma soviček, které se v časopise objevilo na několika stránkách. Aplikace, řetízkové vyšívání, křížkové rozkresy, šité polštářky nebo závěs do dětského pokoje – vše se sovičkami v hlavní roli! K podzimu patří plody – ať už různé bobule nebo houby a ovoce. Tentokrát jsme se věnovali hroznovému vínu nebo motivu jablíčka. Nezapomněli jsme ani na nové trendy v kosmetice nebo báječné recepty z brambor! Zaujaly vás i pletené barety pro nejmenší nebo různé plédy a návleky pro dospělé. Nenechte si ujít podzimní číslo a doplňte si ho do svého archivu, ať máte celý ročník pohromadě! Objednávat si ho můžete zde za 45 Kč.

Rubriky 4/2012

Móda Kosmetika Recepty Vazby Moderní techniky Ruční práce


Móda

Podzimní móda už nás zavede zase zpět domů. Přeci jenom počasí už bývá chladnější, a pokud přeci jen vysvitne sluníčko a bude krásné babí léto, oceníte jistě plédy a kabátky pro procházku spadaným listím. Móda je založena na krásných přízích od společnosti Coats a vy oceníte její kvalitu. Krásným hitem jsou návleky, které se dají nosit přes kotníky či zápěstí! Opět zde hraje velkou roli kvalitní pletací příze. Pusťte se do práce ještě teď, ať máte vše do prvních chladných dnů hotové! Všechny modely připravujeme se společností Coats, která je také distributorem a dovozcem všech přízí, v našem adresáři, který uvádíme na webových stránkách i v časopise. Zde si můžete najít nejbližší prodejnu s vámi vybranou přízí nebo si ji přímo objednat v e-shopech. Modely pleťte a háčkujte vždy z přízí, které u modelů uvádíme, jedině tak docílíte stejného vzhledu i kvality!

Kosmetika

Podzimní období je plné novinek od kosmetických firem. Je čas regenerace – jak vlasů, tak i kůže a vaše tělo, dostalo v letním období velkou zátěž – vlasy i kůže se vysušily a nyní je na čase nová regenerace. Vyzkoušejte novinky a připravte se pro chladnější podzimní období. V podzimním čísle se můžete stát také testerkou společnosti Oriflame – stačí si zažádat o vybraný produkt z nového katalogu, který obdržíte ZDARMA a pak jej jen vyzkoušíte – o svůj poznatek se s námi podělíte…jak postupovat a na koho se obrátit se dozvíte na našich kosmetických stránkách. Udělejte si radost novým letním nákupem! Připravte se na podzim a své tělo chraňte před nepříznivými vlivy počasí!

Recepty

Tentokrát pro vás Jarmila Mandžuková nachystala recepty podle vašich přání. Psali jste si hodně o recepty z brambor a podzimní období nám přišlo ideální. Připravili jsme tedy pro vás 8 stran bramborových pochoutek, které můžete vařit pro své blízké po celý rok – a to nejen teď v podzimním období! Opět jsme v redakci většinu ochutnali a můžeme tedy vše jen vřele doporučit. Bramboráčky nám provoněly celou redakci a ještě teď si na ně vzpomínáme, jak byly úžasné! Doporučujeme!

Vazby

Podzim a jeho plody – to je jedna velká zahrádka. Všechny barvy, které vidíte vedle sebe, se dohromady dají nakombinovat a jen tak naaranžovat do vázy. Nebojte se dát šípek spolu s ptačím zobem nebo vřesem dohromady. Krásné jsou květy hortenzie, jiřin nebo vřesové snítky. Využijte i plody dýní, kde jejich oranžová barva rozsvítí celý váš domov. Zkuste si dýni vydlabat, vložit oazis hmotu a naaranžovat podzimní listy a vřes – budete mile překvapeni, jak krásnou vázičku jste rázem získali. Pošlete nám své vazby na stránky facebooku nebo na redakční email – a podělte se spolu s ostatními čtenáři.

Moderní techniky

Podzimní období je ideální pro vyzkoušení nových technik..především proto, že řada firem právě teď vychází na trh s řadou novinek, určených do školních lavic. Nás zaujala nejvíce nová hmota, která vám umožní vyrobit si svou vlastní sochu, která je odolná i proti dešti a mrazu – můžete ji tedy mít ve své vlastní zahradě. My si pro vás připravili mísu plnou hroznových bobulí! Opět jsme pracovali s hmotou na výrobu květů a naučíme vás krok za krokem u výroby hortenzie. Pokud se vám některá kreativní technika líbí a vy nemáte dost odvahy ji vyzkoušet, můžete zavítat na některý kreativní kurz, který pro vás hobby obchody pořádají – více informací a kontakty najdete v našem čísle.

Ruční práce

Pletení a háčkování je už pro podzim opět ideální! Najdete zde nejen tipy pro pletené modely, ale naše autorka Petra Husaříková, nachystala překrásné dětské baretky, které budou mít zaručeně úspěch! Pusťte se do jejich výroby, ať máte pro děti vše nachystané! Nechybí ani klasická křížková výšivka v podobě podzimních plodů (kaštanů) nebo dýní. Nádherné jsou i pletené a háčkované kousky zeleniny – můžete tedy mít doma dýni, rajčátko, lilek nebo petržel. Velké téma na vaše přání bylo téma soviček – máte tedy možnost si jich několik ušít, vyšít nebo naaplikovat na polštářek, záclonku či sáček do školy. Látky nám opět daroval www.dumlatek.cz, kde najdete vše potřebné pro výrobu. Nápadů je 100 stran, určitě si vyberete vaši nejoblíbenější ruční práci! Nezapomeňte využít náš adresář, kde naleznete e-shopy a adresy nejlepších galanterií a prodejen.

Vydání 5/2012 - vydáno: 19. 10. 2012 - Advent

Charakteristika časopisu

Adventní číslo má opět 100 stran nápadů na klasické ruční práce a tipy na vánoční dárky. Naučíte se s námi péct perníkové domečky, které po vložení čajové svíčky vytvářejí krásné dekorace pro vaše okna a byt. Nezapomínáme ani na moderní techniky, jako je malba na sklo a porcelán, práce s tvrdnoucí hmotou a papérem. Po celý rok najdete v našich číslech školičku na techniku quilling. Nechybí ani klasicé cukroví.


Vydání 6/2012 - vydáno: 20. 11. 2012 - Vánoce

Charakteristika časopisu

Vánoční číslo nabízí dárky na poslední chvíli, které ještě stihnete do vánočních svátků. Kromě drobností pro malé i velké je zde několik tipů na zdobení stromečku, který může mít hned několik podob. Naučíte se s námi papírové hvězdy na okno, perníčky na stůl nebo ledové misky pro venkovní dekorace. Vánoční pečení pro slavnostní štědrovečerní stůl najdete na 6 ti stranách, stačí jen vybrat ten pravý recept!