Archiv časopisu

Nesehnali nebo jste si nestihli koupit dříve vydaná čísla?

Doplňte si svůj archiv a objednávejte si jen za 65 Kč, přímo na SEND – dekor@send.cz

Slovenské čtenářky si mohou archivní čísla objednávat za 3,30 EUR + poštovné na bezplatné lince 0800 188 826 nebo přes email: objednavky@ipredplatne.sk.

Objednávka Česko Objednávka Slovensko

VYPRODÁNO - Vydání 1/2008 - vydáno: 21. 2. 2008

Charakteristika časopisu

100 stran plných dekorací na jarní a velikonoční období. Zdobení vajec, pletení košíčku, vyšívání fialek, macešek nebo jarních kuřátek. Dětská háčkovaná móda a hračky pro vaše nejmenší. Hardanger, řetízkový a křížkový steh. Ubrousková technika, malba na hedvábí, drátování, práce s plstí, papírem, tvrdnoucí hmotou a textilem. Časopis od začátku do konce nabitý jarní inspirací pro vás!

Rubriky 1/2008

Móda Kosmetika Recepty Vazby Moderní techniky Ruční práce


Móda

6 nádherných modelů, kvůli kterým stojí zato naučit se plést a háčkovat. Navíc v jarním čísle máme i háčkované modely pro miminka. Módu pro vás tentokrát připravila firma COATS.

Kosmetika

Nevíte, jaké je nové jarní líčení? Zajímají vás novinky v oblasti dekorativní kosmetiky? U nás vám poradíme, co právě frčí, abyste byla IN. I drobné nedostatky se dají správným líčení schovat a naše kosmetička vám poradí, jak na to.

Recepty

I tentokrát jsme vsadili na odbornici paní Jarmilu Mandžukovou, připravila pro vás ty nejbáječnější velikonoční sladkosti, a tak si díky ní budete moci pochutnat na sladkém tvarohovém koláči nebo na výborném dortu zvaném „veselý kopec“, který je ozdoben marcipánovými zajíci. Ochutnejte s námi!

Vazby

Tulipány jsou květinou jara, nesmí tedy chybět ani v naší kytici. Vsadili jsme na jednoduchost ve které je krása. A vyplatilo se – jarní vazbu obdivovala nejen celá redakce, ale i všechny naše návštěvy. Věříme, že se bude líbit i vám.

Moderní techniky

Dekorování je nám stále nejbližší – spolu s odborníky připravujeme ty nejzajímavější dekory. Zdobíme byt, předměty, ale i stoly a samotné recepty. Hned v úvodu se seznámíte s naší barvou pro jarní období. Žlutá vyhrála – a přesvědčte se s naším časopisem, že jí to na jarním stole opravdu sluší.

Ruční práce

Přesně, jak jsme slíbili, tak v jarním čísle plníme. Nádherné stránky plné výšivek – HARDANGER, KŘÍŽKOVÁ VÝŠIVKA, ŘETÍZEK, MALBA JEHLOU, háčkování a pletení. Všechny šikovné ruce si najdou své! V zadní části časopisu naleznete přesné rozkresy a popisy, díky kterým vše v pohodě zvládnete.

Vydání 2/2008 - vydáno: 13. 5. 2008

Charakteristika časopisu

Léto bylo provoněné levandulí a růžemi. Velké množství výšivek v křížkovém stehu vám udělalo radost. Háčkovaná a pletená letní móda, která je ideální jak do města, tak i k vodě, je laděna do bílé a světle modré barvy. Několikastránkové téma motýlků zaujalo množstvím různých technik - od korálků až po drátek či papírové vystřihování. Velký ohlas měla i mozaika, tu jsme umístili hned do několika místností - koupelny, ložnice i kuchyně. A co vám chutnalo? Třešně - vyšívané, malované, lepené z ubrousků i zavařené. A také netradiční džem s mákem. Pro děti jsme měli připravené dva obrázky - motiv kravičky v holčičím i klučičím provedení! 15 báječných sladkých moučníků z letního ovoce a navrch ořechovice - samozřejmě domácí! Vyzkoušejte, spolu s námi, jak chutná léto s Dekorem!

Rubriky 2/2008

Móda Kosmetika Recepty Vazby Cestování Moderní techniky Ruční práce


Móda

Letní tílka, trička a lehké pulovry pro vás připravila opět firma Coats. Stačí si vzít do ruky háček nebo jehlice a pustit se do práce. A pokud vám letos nevyjde cesta k moři, vůbec to nevadí, svetříky se hodí i na toulání českou krajinou. Trendem letošního léta je opět bílá barva, která je tak trochu zárukou kvality. Ještě nikdy nikoho nezklamala a v šatníku každé ženy je vždy vítaná. I naše pulovry jsou převážně bílé a moc vám budou slušet! Pro léto je ideální bavlna, nezapomeňte na to, až se budete pouštět do práce.

Kosmetika

Vlasy jsou v létě vystavovány prudkému slunci a také častějšímu koupání, ať už ve vodě sladké nebo slané. My vám tentokrát poradíme několik triků, jak vlasy správně chránit a jak předcházet jejich poničení. Představíme vám novinky v kosmetice, které by vám neměly na dovolené chybět. I barva na vlasy může chránit a pomáhat. Nevěříte? Přesvědčte se o tom spolu s námi!

Recepty

Léto je sladké a my jsme pro vás připravili, spolu s paní Jarmilou Mandžukovou, 5 x 3 receptů na nejoblíbenější letní ovoce. Maliny, rybíz, borůvky, meruňky a samozřejmě jahody nesmí na prázdninovém stole chybět. Budete-li letos sklízet trochu více ovoce, naučte se s námi snadnému želírování. Netradiční džemy zvládnete díky novinkám od Dr. Oetkera snadno a rychle. 10 zajímavých receptů čeká jen na vás! Na závěr jsme nezapomněli ani na lehké večeře v podobě salátů. Dobrou chuť!

Vazby

Nejkrásnější vazby jsou ty, které vzniknou úplnou náhodou – citujeme naši autorku, která pro vás uvázala kytici plnou lučních květů – kytice opravdu vznikla nečekaně při jedné krásné letní a dlouhé procházce. Luční květy jsou skvělé a ve váze udělají velkou radost! Nenechte se o ně ošidit, na další kytici byste museli čekat zase celý dlouhý rok. Nezapomeňte ani na vhodnou vázu, která nemusí být až tak moc typická – barevný džbánek bude skvělou náhradou!

Cestování

Jižní Francie – Provence. Místo, které láká každoročně tisíce turistů za rozkvetlými lány levandule. Začátek července je pro cestování ideální, pokud milujete moře, turistiku nebo historii, vše budete mít na jednom místě a téměř na dosah. Kuchyně jižní Francie je plná mořských ryb a voňavého koření, a až ji ochutnáte, zjistíte, že bez oliv, česneku a artyčoků, nemůžete odjet domů. Stejně jako bez sáčku sušené a voňavé levandule!

Moderní techniky

I v létě se dá krásně zdobit a dekorovat – co třeba levandule, růže nebo raději pivoňka? Květy, které k létu určitě patří a my vám je nabízíme i v moderních technikách. Stejně jako ovoce a mořské motivy, které jsou typické pro prázdninové období. Vyzkoušejte mozaiku, découpage, malbu na porcelán a sklo. Práce vás bude bavit a vy si můžete přes léto vyrobit několik originálních kousků! Nezapomeňte, že dekorování je pro radost a vy si u něj krásně zarelaxujete! Až budete vyrábět zase nějaký zajímavý kousek, hoďte všední starosti, alespoň na chvíli, za hlavu. Dekor vám rád pomůže! Krásné prázdninové tvoření!

Ruční práce

Nemusíte mít vůbec strach, že bychom v letním čísle na klasické ruční práce pozapomněli. Léto sice nebývá vhodné na vyšívání a pletení velkých věcí, ale drobné dárky nebo maličkosti se určitě dají zvládnout. Macramé (drhání), křížková výšivka nebo vyšívání stuhou – jen výčet z mnoha nápadů, které i tentokrát nabízíme. Můžete si s námi vyšít sáček levandule, polštář s růžemi nebo velký ubrus, který bude chloubou každé domácnosti! Nenajdete-li v našem časopise techniku, kterou máte rádi, napište nám, budeme se snažit ji brzy do obsahu zařadit.

Vydání 3/2008 - vydáno: 18. 8. 2008

Charakteristika časopisu

Podzimní číslo časopisu DEKOR hraje, stejně jako samotný podzim, všemi barvami. Barevné listí, oranžové dýně, sladká hnědá čokoláda a k tomu pletená móda z moderních přízí. Vyšijte si s námi křížkovým stehem hrozen vína nebo motiv lesních ptáčků, naučte se spolu s námi pracovat s FIMO hmotou a dětem vydlabejte dýni pro Halloweena – a pokud se vám čas podzimu líbí, můžete ještě ušít patchworkové deky nebo vyzdobit byt v černobílých dekoracích. Nezapomněli jsme ani na podzimní květy – jiřiny patří mezi královny, a tak vám jich několik představíme. Domácí bezinkový likér ocení především ženy, ale velké množství vitaminu C je právě nyní, na podzim, potřeba! Ochutnejte z babiččiny kuchyně a vyšijte si obrázek s motivy konviček, talířků, hrníčků a mističek. Nezapomněli jsme ani na moderní techniky a ty jsou zastoupeny ve světě džínoviny – několik tipů, jak moderní denim využít, naleznete na 4 stránkách. Podzim si s námi užijete!

Rubriky 3/2008

Móda Kosmetika Recepty Vazby Cestování Moderní techniky Ruční práce


Móda

Schovejte nyní háček do skříňky a sáhněte po jehlicích – naše podzimní móda je tentokrát pletená a je opravdu z čeho vybírat. Krásná příze udělala své a díky jednoduchému pletení vznikly báječné pulovry do města, na procházku nebo i do práce. Opět jsme vsadili na kvalitu a spolupracovali s firmou COATS. Naše modely jsou v barvách podzimu, takže převládá hnědá a zelená, ale nemohli jsme zapomenout na trendové barvy – jako je fialová a oranžová. Kromě jednoduchého žerzejového vzoru se s námi naučíte plést copánky a žakárový vzor. Nezapomněli jsme ani na praktické rozepínací vesty a moderní tílka bez rukávů, která jsou ideální pod saka. Vhodným odoplňkováním zjistíte, že lze s jedním pulovrem jít do zaměstnání, stejně jako na toulky podzimní přírodou. Záleží, zda zvolíte sukni nebo sportovní kalhoty. 6 podzimních modelů vám nesmí v šatníku chybět!

Kosmetika

Trápí vás suchá pokožka na rukou? Začínáte mít hnědé skvrny na kůži nebo se vám lámou nehty? Vše se dá brzy vyřešit – našli jsme vám více jak 15 krémů, které vám pomohou s péčí o vaše ruce. Vyzkoušejte krémy omlazující, hydratační na citlivou pokožku nebo s obsahem přírodních látek. Věnujte svým rukám stejnou péči, jako svému obličeji, používejte rukavice, ať už jdete pracovat na zahradu nebo jen mýt nádobí. Nezanedbávejte záděry a jiná poškození, která by vám mohla způsobit i kožní potíže. Pokud trpíte ekzémy, lupénkou nebo alergiemi jiného druhu, nesázejte na kosmetické krémy, ale navštivte kožního lékaře. Po řádném vyléčení se můžete vrátit zpět ke kosmetice, která vám bude plně vyhovovat. My jsme za vás vyzkoušely několik krémům, ze kterých si vyberete určitě i vy!

Recepty

Paní Jarmila Mandžuková mlsala čokoládu, a tak většina našich receptů je čokoládových – ta totiž na podzim chutná nejvíce. Patříte-li mezi mlsouny vyzkoušejte nadýchanou pěnu, která nás v redakci zaujala nejvíce – je totiž velmi rychlá a hlavně velmi dobrá. Budete-li chystat nějakou nedělní mňamku pro své strávníky, budete za pohár s jistotou pochváleni! I ostatní čokoládové tipy stojí za hřích - mimochodem, jestlipak víte, kde se sní nejvíce čokolády? Pokud ne, budete možná překvapeni!

Vazby

Jiřiny – květy podzimu, od žluté, přes červenou až po vínovou a žíhanou. Velké květy dokonalých jiřin jsou ve váze tou nejkrásnější vazbou. Není třeba už používat květy jiné, které by vedle nich jen uvadaly. Nakombinujte jen velikost květů a barev, doplňte vhodnou stuhou nebo zelenou větvičkou. Ve váze vám vydrží déle, ale dbejte na čistou vodu, kterou můžete měnit každý den. Nechte je někde u okna nebo na slunném místě. U nás se dozvíte něco málo i o samotném pěstování, třeba už příští rok se budete na zahradě chlubit velkými květy! Květ jiřin je velmi jednoduchý, můžete si s námi i několik květů namalovat, vyšít nebo naaplikovat!

Cestování

Německo – Europa park, ráj pro všechny děti, ať už malé nebo i ty trochu odrostlé. Nekonečné množství atrakcí vás postupně provede po celé Evropě. Objevíte Řecko, Německo, Švýcarsko, Rusko nebo Skandinávii. Všude bude doprovodný program a velké množství obchůdků s typickými produkty. Pokud vás atrakce už omrzí, nic se neděje, navštívíte restauraci a počkáte si na doprovodný program, který tu bývá především o víkendu. Slavnost dýní (nebo chcete-li Halloween) je tu nezapomenutelná. Velké vozy s oranžovým pokladem projíždějí po celém parku a doprovází je ještě větší množství čarodějnic, smrtek, strašidel a bubáků. Bát se ovšem nemusíte, naopak, pokud se i vy řádně ozdobíte, budete jen vítáni! Ubytování je hned u velkého parku a vybírat je z čeho. Jeden hotel je ve stylu Itálie, druhý se podobá strašidelnému hradu ze 16. století. Žádné nebezpečí nehrozí, naopak, vše je téměř dokonalé a služby jsou báječné. Zamluvte si tedy poslední říjnový víkend a navštivte Europa park v Německu.

Moderní techniky

Pokud mezi moderní techniky patří malba na dřevo, kámen, porcelán, sklo nebo textil, tak nebudete vědět kam s očima. 100 stran našeho podzimního čísla je naboucháno nápady a my jsme vás o nic neošidili. Ubrousková technika nechybí – naši předplatitelé dokonce dostali krásný ubrousek s motivem růží, takže se mohli hned pustit do práce. Vy ostatní si s námi vyrobíte dýňovou oslavu pro děti, džínové doplňky do bytu nebo dekorace s listy, které vám budou zdobit podzimní stůl. Nezapomněli jsme ani na jednoduchou proměnu nábytku, sáhli jsme po moderní černobílé barvě a také po staroanglickém stylu. Myslíme si, že budete mile překvapeni. Připravte si tedy nůžky, barvy, tužky, trochu času a pusťte se s námi do práce! U některých jednodušších technik využijte i své děti, jsou velmi šikovné a určitě vám rády pomohou! Také vám představíme novinku - FIMO hmotu, ze které se dá téměř kouzlit.

Ruční práce

Klasické ruční práce jsou i v našem podzimním čísle – výšivka spadaného listí, oranžové dýně nebo velkého hroznu vína. To je křížková výšivka, vyzkoušíte si však s námi i řetízkový, přední, zadní a stonkový steh. Kromě vyšívání je zde ovšem spousta šití a my vám (kromě jiného) nabízíme nádherný patchworkový šperk od paní Anničky Noskové. Zelenobéžová deka je skvělá na posezení do lesa nebo na krátké procházky. Můžete se do ní pustit už nyní a brzy zjistíte, že patchwork není jen obyčejné sešívání látek k sobě. Našívání aplikací je přeci jen trochu méně náročné, a tak si s námi můžete vyrobit i pravou Halloweenskou deku, která se bude líbit určitě všem dětem – strašidýlka a dýně ještě obvyšijte, ať je trochu zdůrazníte. Chystáte-li své děti poprvé do školky, určitě oceníte pytel na oblečení, který děti budou potřebovat. My jsme ho tentokrát pojali jako velkou berušku! Dětem se bude líbit! No a pokud stále budete mít ještě čas něco tvořit, vyberte si jednu z našich 11 tašek, které jsme pro vás nachystali. Jsou super a vybere si úplně každý!

ÿ /d೜ɻ>

Vydání 4/2008 - vydáno: 31. 10. 2008

Charakteristika časopisu

Vánoce jsou vždy nejkrásnějším obdobím v roce. Stejně tak jsme přistupovali i ke zpracování našeho posledního čísla. Naleznete zde nejen inspiraci k vánočním dekoracím, ale i tipy na dárky, skvělé recepty na vyzkoušené cukroví a také květinové vazby. Z klasických technik určitě zaujme křížková výšivka v ledových barvách a také patchwork, který je ve znamení domečků a chaloupek. Adventní kalendář má podobu papírových taštiček a k nim patří jednoduchá výšivka. Pokud jste si oblíbili navlékání korálků, nalistujte naše 4 strany, kde vás uchvátí nápady spojené s drátkem. Pletená móda je plná irských vzorů, které se báječně hodí na hory i do města. Výroba přáníček, práce s terakotovými květináči, vystřihování z papíru nebo navlékání brusinek – jen malá část moderních technik, které zaujmou všechny tvořivé čtenářky. Nezapomněli jsme ani na typický perník, který má podobu zimního oblečení a také pravý perníkový likér! To musíte vyzkoušet!

Rubriky 4/2008

Móda Kosmetika Recepty Vazby Cestování Moderní techniky Ruční práce


Móda

Zimní móda je taková, jaká má opravdu být. Teplé pulovry vás zahřejí nejen na horách, ale i ve městě. Jsou inspirovány módou 60. let, kdy nopkové pulovry byly hitem každé lyžařské sjezdovky. Tentokrát jsou modely opět upleteny z kvalitní pletací příze, připravené ve spolupráci s firmou Coats. Navíc jsme připravili i model pro děti a praktické zimní návleky. Hitem letošní zimy se stávají barety, pokud ještě žádný ve své skříni nemáte, je čas to napravit. Upleťte si je v různých barevných odstínech, ať máte možnost kombinovat podle zvoleného oblečení. A jestli letos chcete uplést teplé ponožky pro celou rodinu, máme pro vás popis – jednotlivé ponožky mohou být nejprve naplněny Mikulášskou nadílkou a pak už je jen stačí natáhnout, aby na nohy netáhlo.

Kosmetika

Každá žena se po dokonalém nalíčení cítí lépe. Na Štědrý den je líčení výraznější a slavnostnější. Představíme vám novinky v kosmetice, které přicházejí v předvánočním období na trh a také vás seznámíme s drobnými triky líčení. Poradíme, jak se líčit pokud nosíte brýle a zda vám voděodolná řasenka neničí řasy. Výrobci kosmetických přípravků navíc letos připravili řadu vánočních balíčků, které mohou být dobrým tipem na letošní dárky. Stačí si jen vybrat, zda dáváte přednost péči o vlasy, o pleť nebo parfémům. Vánoční kazety jsou připraveny nejen pro ženy, ale i pro muže a děti. Řada výrobců nabízí skvělé ceny za kvalitní přípravky. Stačí si jen vybrat.

Recepty

Jaké by to byly Vánoce bez sladkého a voňavého cukroví! I tentokrát jsme se obrátili na paní Jarmilu Mandžukovou, která pro vás připravila to nejbáječnější cukroví, které zná. Vanilkové rohlíčky, pracny nebo plněné košíčky – vše dobře známé a přesto nové a ještě nevyzkoušené. Sáhněte po osvědčených receptech a překvapte svou rodinu novým cukrovím. Pokud už máte napečeno, můžete si spolu s námi připravit exotické džemy z citronů a pomerančů, které jsou pro toto období nejvhodnější. Vitamin C vám navíc pomůže bojovat se zimní chřipkou. Milujete-li vaječný koňak, punč nebo svařák, pak jistě neodoláte kouzlu našeho perníkového likéru, který voní skořicí a hřebíčkem. Perníčky jsou samozřejmě vždy na štědrovečerním stole – my jsme však pro vás připravili perníkové oblečení, které jste ještě nikde neviděli. Upečte si zimní pulovr, kulich nebo ponožky z perníkového těsta! Džemy i likér jsou zároveň i našimi tipy na vánoční dárky – třeba pro babičku s dědou!

Vazby

Orchideje náleží právem na vánoční stůl. Jsou považovány za luxusní květiny se vznešenými květy, které se daří v poslední době úspěšně pěstovat i doma. Pokud patříte mezi zkušené pěstitelky, musíte si naaranžovat věnec na letošní svátky. Spolu s květy orchidejí si ještě připravte květy hortenzie, frézie nebo květy, které jsou si barevně podobné. Zelený oazisový věnec, který je určený pro vazby ze živých květů, ponořte přes noc do vody a nechte dobře vodu natáhnout. Druhý den už můžete zapichovat jednotlivé květy a vyrobit sváteční vazbu na slavnostní stůl. Chcete-li, aby vám vazba vydržela déle, stačí jen věnec položit na misku s vodou a květy občas rosit. Stejným způsobem se dá připravit i vazba z vánočních květů amarylisu, růží nebo karafiátů. Náš tip! Zkuste konec květu orchideje uzavřít do malé nádobky s vodou a přivázat k vánočnímu dárku! Dárek pro maminku, babičku či tetu je na světě!

Cestování

Kousek od Prahy směrem na Hradec Králové narazíte na kraj, který proslavil už pan spisovatel Hrabal. Kersko leží uprostřed lesů a u hlavní silnice nemůžete minout lesní ateliér pana Bronislava Kuby a jeho ženy. Pravidelně zde pořádají akce a výstavy pro všechny návštěvníky, kteří si odtud odvážejí jedinečnou a originální keramiku z místní dílny pana Kuby. V době adventu se tu navíc pořádají každý víkend kurzy, zaměřené na výtvarné techniky a výrobu vánočních dárků. Nenechte si ujít vystřihovánky paní Kornelie Němečkové, výrobu šperků s paní Ladou Linkovou nebo malování s Janou Studničkovou. Objednejte se předem do vámi vybraného kurzu nebo přijeďte s dětmi a zapojte se do vánočního tvoření. I letos se v Kersku pořádá soutěž o nejlepší vánočku, navíc zde 5. prosince mohou děti potkat i Mikuláše s čertem a andělem. Více se o akcích i ateliéru dočtete v našem vánočním čísle.

Moderní techniky

Ve vánočním čísle jsme vyzkoušeli řadu novinek od různých firem a určitě je z čeho vybírat. Window color, glitry, plastický tmel Deko, který působí jako padlý sníh, krakelovací barvy, fixy na sklo i porcelán apod. Největší novinkou v moderních technikách bude zřejmě pistolka Dremel, díky které se dá krásně malovat do dřeva. Je to vlastně malá kresba ohněm, pistolka je ovšem velmi bezpečná a pokud dodržujete zásady správného zacházení, budete mile překvapeni, co vše se dá krásného vytvořit – doporučujeme! Pro práci maminek s dětmi bude určitě velmi lákavé téma z terakotových květináčků, kde jsme vyrobili vánoční stromeček, andělíčka, sněhuláka nebo dokonce celý adventní kalendář. Hodně čtrenářek si přálo práci s korálky a šperky, domníváme se, že jsme toto téma téměř vyčerpali – drátkové oplétání spolu s korálky na skle a korálkové ozdoby na stromek, budou jistě hodně zajímavé!

Ruční práce

Nebyly by to žádné svátky, kdybychom o Vánocích netvořili, nevyráběli a neinspirovali se. Tentokrát vám nabízíme velké množství ručních prací – patchwork od Danuše Březinové je malým šperkem pro všechny milovnice této techniky, ušijte si spolu s ní malé vánoční chaloupky na deku nebo polštáře, a pokud si v této technice ještě moc nevěříte, určitě se zapište na její kurzy, kde vám ráda poradí a pomůže. Nechybí samozřejmě ani tolik oblíbená křížková výšivka, která se objevuje nejen na svátečních prostírkách, ale i na adventních kalendářích, krabičkách a u dárků pro děti. Vyšijte si jednoduché, ale i složitější motivy, které vám vánoční svátky ještě více oživí. Jednoduchá a střídavá ažura se představuje na sáčku spolu s drobnými motivy hardangeru – zlatý hřeb pro výšivkářky, kde si mohou vyzkoušet různé druhy stehů. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na klasické pletení a háčkování. Vánoční hvězda nebo kryt na čajovou konvičku – vše jen z příze a od Lenky Šátkové.