Archiv časopisu

Nesehnali nebo jste si nestihli koupit dříve vydaná čísla?

Doplňte si svůj archiv a objednávejte si jen za 65 Kč, přímo na SEND – dekor@send.cz

Slovenské čtenářky si mohou archivní čísla objednávat za 3,30 EUR + poštovné na bezplatné lince 0800 188 826 nebo přes email: objednavky@ipredplatne.sk.

Objednávka Česko Objednávka Slovensko

Vydání 1/2009 - vydáno: 17. 2. 2009

Charakteristika časopisu

Jaro bylo po dlouhé zimě očekávané. Kromě klasického zdobení vajec, jste si mohli s námi vyrobit ovečky, zajíce nebo kuřátka. Využili jsme techniky malování na porcelán, práce s Fimo hmotou, vyšívání – ať už řetízkové nebo křížkové a také háčkování. Velkým tématem (jak už titul samotný napovídá) byly konvalinky. Nezapomněli jsme ani na módu, kde jsme vám představili 6 jarních modelů v bílé barvě – pletené i háčkované. Dětem jste s námi mohly – milé čtenářky, uháčkovat krásný dinosauří kabátek nebo hračky do postýlky – chobotnici, medvídka či zajíce. Pro děti je zde i hračka ušitá do postýlky – ovečka a velká vyšívaná koupelnová souprava pro miminka. Oblíbeným tématem jsou křížkové výšivky – i zde jich je více než dost – kuřátka na velkém jarním ubruse už zdobí mnoho stolů… stejně jako výšivka bylinek. Nezapomněli jsme ani na květinové vazby – jarní věnec a cibuloviny. Ohlas mělo také pletené košíků z novinového papíru. Pokud si neumíte představit jaro bez pečení sladkostí, nádivek a jiných dobrot, tak ani zde nebudete zklamaní. Jako dárek jste od nás s tímto jarním číslem dostali i jmenovky do květináčků na bylinky. Stále si jarní číslo můžete u nás objednat a doplnit si tak svůj archiv – do vyprodání zásob.

Rubriky 1/2009

Móda Kosmetika Recepty Vazby Moderní techniky Ruční práce


Móda

Jarní období a první sluníčko nás nutí už odložit zimní kabáty a sáhnout po lehčím saku či tenkém svetříku. My vám představíme 6 modelů, které udělají průvan ve vašem dosavadním šatníku. Jsou snadné, pohodlné a perfektní. Sáhněte po jehlicích nebo háčku a pusťte se do práce, protože jejich praktičnost oceníte nejen na jaře, ale i po celý rok. Stačí je jen vhodně doplňovat a kombinovat. Máte ráda sportovní pulovr, lehké tričko nebo elegantní tílko? To vše u nás najdete. Lehký bavlněný materiál je navíc velmi pohodlný a barevnost je ideální ke každému oblečení. Nenechte se odradit náročností, protože na první pohled dokonalá móda vždy musí působit náročně – opak však bývá často pravdou. Věřte si a vyzkoušejte si vybraný vzoreček – budete mile překvapeni, jak je to snadné!

Kosmetika

Jaro je plné barev, změn a veselých kontrastů. Stejně tak bychom měli přistupovat i ke svému účesu. Vyberte si tu správnou barvu nebo odstín pro vaše vlasy a vykročte vstříc jarnímu období zcela proměněná. My vám představíme novinky a také vám poradíme jak na to. Nebojte se sáhnout po odstínech, které vám dodají švih a svěžest. A jaké barvy se letos nosí? To už se dozvíte na našich stránkách a budete možná i mile překvapeni. Stále však platí, že moderní je pro vás ta barva, ve které se cítíte nejlépe. Pokud tedy chcete změnu, zkoušejte barvy postupně vždy jen o odstín, aby vaše proměna nebyla příliš razantní. Nakonec – vždyť změna je život! Hurá na barvení!

Recepty

Jaro bez koledníků a výslužek? To nejde dohromady. Napečeno mít musíte a my vám pomůžeme se správným výběrem. Sáhněte po vyzkoušených receptech, které ocení nejen vaše rodina, ale i návštěvy. Připravte si sladkosti pro děti a rozdávejte jim je po odříkání té nejkrásnější koledy. Upečte si s námi beránka, který bude mít letos trochu jinou podobu. Naučíme vás několik rychlých receptů z jednoho pekáčku, které jsou ideální pro sváteční oběd. Zelenina a bylinky – vitamíny jsou pro jarní období důležité. Stejně důležité jsou i sirupy – ten z květů fialek je navíc velmi dobrý. Domácí sirup nesmí ve vaší lednici chybět. Počkejte si na drobná kvítka a vyzkoušejte ho – ideální na kašel a nachlazení! Ochutnali jste už někdy květ pampelišky, sedmikrásky nebo macešky? Pokud ne, můžete si připravit malý salát plný květů a vitamínů – ovšem nic se nemá přehánět, a tak přidejte do salátu jen po jednom květu – aby lahodil i vašemu oku.

Vazby

Fialky a sněženky – květiny jara! Přestože drobné květy nebývají často součástí jarních vazeb, jejich vůně se žádné jiné květině nevyrovná. Ve váze vám budou dělat radost maximálně 2 dny, ale jejich přítomnost ucítíte už ode dveří. My jsme na to vyzráli! Připravili jsme krásné jarní vazby z fialek, které jsou zasazeny v květináči a mohou vám tak zpříjemňovat pobyt v bytě několik dní. Stačí jen zvolit vhodné doplňky, které připomínají velikonoční svátky, a máte hotovo. Pokud budete chtít kytičku fialek darovat, může se stát součástí jarního stolování, kde bude doplněna jménem, pro koho je určena. Nezapomněli jsme ani na květinový věnec, který k oslavám a svátkům patří. Opět jsme připravili základ oazisový korpus pro mokrou vazbu (v barvě zelené) a postupně zapichovali květiny v žluto-fialové kombinaci. Suché klacíky, na kterých které ještě neobrazily první lístky, jsou ideálním doplňkem.

Moderní techniky

Jarní číslo je plné moderních nápadů a tipů, které ocení zejména kreativní čtenářky. Opět zde pracujeme s novinkami z výtvarných potřeb, takže nechybí ubrousková technika, malování na porcelán, sklo a kraslice. Naučíte se s námi vyrábět konvalinky z Fimo hmoty a také oceníte praktické tipy na výrobu květináčků pro bylinky v kuchyni. Zásadní novinkou je naše eko rubrika, kde se s námi seznámíte s pletením z novinového papíru, na první pohled nepoznáte rozdíl mezi proutím a novinami. Z novin si snadno vyrobíte košíček, tác nebo i truhlík na jarní květinové vazby. Velkým hitem je plsť a výrobky z ní – pomocí jehly se dají vykouzlit zvířátka, kytičky a jarní dekorace. A protože se jedná o jarní a tedy i velikonoční číslo, můžete si s námi namalovat, polepit nebo obarvit i vejce. My jsme tentokrát sáhli po módní fialové barvě a ocenili jsme krásné mozaiky ze skořápek.

Ruční práce

Asi jste si už zvykli na klasické ruční práce, které se v našem časopise objevují pravidelně. Nikdy nám nechybí křížkové rozkresy, pletení nebo háčkování a drobné či větší šití. V jarním čísle to není jiné! Kromě křížkových rozkresů pro jarní motivy a bylinky, zde najdete nádhernou techniku hardanger, která je náročná jen naoko. Nezapomněli jsme na pletenou a háčkovanou módu, ale také vám nabízíme krásné háčkované hračky a drobnosti pro děti. Jaro patří mláďátkům – takže i my věnujeme několik stran nejmenším. Jemné křížkové motivy na soupravách potěší všechny nastávající maminky a babičky. Už jste viděli šitou ptačí budku? Je nádherná! Tu musíte mít. Její ušití zvládnete za dopoledne a už po obědě si ji můžete zavěsit na zeď jako dekoraci – ideální mladým slečnám do jejich pokojíčků, protože může v sobě ukrývat i praktický úkryt pro důležité maličkosti. Téma ptáčků je v jarním období oblíbené a kromě šití, můžete i vyšívat, lepit apod.

Vydání 2/2009 - vydáno: 12. 5. 2009

Charakteristika časopisu

Letní číslo je opět plné sluníčka a nápadů pro dlouhé prázdniny. Kromě klasických ručních prací je číslo nabité nápady pro kreativní tvorbu. Nezapomněli jsme ani na letní ovoce – jahody, meloun, rybíz nebo třešničky jsme háčkovali, vyráběli z FIMO hmoty nebo je jen malovali či ušili na praktický kapsář. Také jsme s dětmi oslavili jejich velký den – párty se všem líbila a náš domeček ušitý na kuchyňský stůl slavil svůj velký úspěch. Přišlo nám jich do redakci více jak 10 od čtenářek, které se měly právem pochlubit, protože se všem povedl. Křížková výšivka s motivem kočiček udělala radost asi především milovníkům těchto domácích mazlíčků. Pletená a háčkovaná móda je zaměřena na barvy – bílou, růžovou a samozřejmě modrou. Tílka, čepičky nebo trička se líbila. Klasické háčkování u nás mělo zastoupení ve velké záclonce a také se krajka objevila na váze, kde její přítomnost určitě nikdo nečekal. Velké téma růží asi udělalo radost všem ženám – zahradnicím, křížkové rozkresy, vystřihování z papíru, lepení stuh a stužek, řetízková výšivka, dětské šaty, nebo křížková abeceda či plátěná taška s téměř obří výšivkou. I náš papírový dort složený ze tří krabiček měl ohlas a jistě se objevil na nejedné svatbě. Ostatně svatba je pro léto vždy ideální. Čtenářky, které rády aranžují, jistě ocení růžičkový věneček s postupem krok za krokem. Nakonec jsme si ušili námořníka pro kluky do postýlky a na dlouhé prázdninové výlety. No a náš tip na výlet? Řecko, které je vždy zárukou sluníčka a dobrého jídla!

Rubriky 2/2009

Móda Kosmetika Recepty Vazby Cestování Moderní techniky Ruční práce


Móda

Letní móda je tentokrát poskládaná podle barev – dva modely bílé, dva modely modré a dva modely růžové nadchnou všechny pletařky i háčkovačky. Vybere si tentokrát každá čtenářka. Modely jsou určené nejen pro letní období, ale v různé kombinaci i pro výlety v pozdním podzimním čase nebo jsou ideální pro procházky městem či do zaměstnání. Zvolte si model v barvě, která vám bude slušet a která je pro vás nejvíce praktická. Nezapomeňte na správnou volbu materiálu, ať je vám pulovr příjemný i na dotek. Ideální pro období léta je bavlna, která se i snadno udržuje. K létu patří, samozřejmě, i pokrývka hlavy – uháčkovat krásný čepeček by neměl být problém. Dětem na prázdniny připravte svetřík s vyplétanou kočičkou, která se jim bude moc líbit – zvířátka jsou u dětí vůbec velmi oblíbená.

Kosmetika

Jak vám voní léto? Určitě po jahodách, třešních, pivoňkách, růžích či levanduli. To vše teď můžete mít, ovšem zabalené v malé parfémové lahvičce, stačí si jen vybrat z nabídky, která je právě na trhu. Trendem letošního léta je vzdušnost, lehkost a volnost – i parfémy jsou velmi jemné a příjemné. Těžké vůně si ponechte pro chladnější dny. Vyberte si parfém podle své představy a nechte si poradit v obchodě – nekupujte si novou vůni hned, ponechte si čas, abyste se s vůní seznámila, až poté si parfém kupte – jste-li přesvědčena, že vám je s ním dobře. Kupovat nový parfém jako dárek je trochu riskantní, pokud toho dotyčného neznáte velmi dobře. Zvolte parfém vždy takový, který je určený pro daný tip osoby – sportovní, romantický nebo naopak divoký. Letní květy bývají nejčastěji přidávány do svěžích parfémů, takže často ucítíte růži, pivoňku, orchidej nebo konvalinky či levanduli.

Recepty

Každý má rád jahody! Tedy alespoň my v redakci jsme nikoho, kdo by je nechtěl, nenašli. Pokud tedy patříte mezi ochutnávače šťavnatých plodů, budete přímo nadšení – 8 stran překrásných dezertů, které můžete všechny postupně vyzkoušet – samozřejmě z jahod. Ochutnáte s námi nadýchané ovocné knedlíky, tvarohový nepečený dort nebo pečený koláč s drobenkou. Oceníte i naši roládu či pohár, který je příjemným zpestřením během horkého léta. Jahody jsou navíc plné vitamínů, a pokud si je dáte spolu s mlékem či šlehačkou, můžete je jíst i samotné. Výborné jsou i se zmrzlinou nebo zavařené či proměněné ve sladké džemy. Naučíme vás dělat i správný lipový čaj a nasušit květy lípy, která je nezbytná pro přežití zimního období – zkrátka práce v kuchyni budete mít s námi více než dost!

Vazby

Léto je plné květin, a tak jsou ideální podmínky pro výrobu věnců a krásných vazeb. Letní číslo je téměř přeplněné růžemi – jak jinak, můžete si s námi tedy připravit nejen tradiční věnec, ale i krásnou a velmi elegantní vazbu na stůl. Růže navíc vydrží velkou dobu ve váze, a tak vám budou dělat radost i několik dní. Budete-li pracovat s hmotou oazis – nebudete vůbec zklamaní, nechte ji dobře nasáknout vodou a poté už začněte aranžovat – růže můžete kombinovat v různých velikostech i odstínech. Ovšem pokud dáváte přednost lučnímu kvítí, můžete květy zkombinovat třeba s růží šípkovou. Krásný je i pugét s vlčím mákem a obilnými klasy, ovšem to už stačí vzít jen košík, nůžky, letní šaty, klobouk a vyrazit ven do přírody – třeba ještě něco jiného objevíte právě kolem sebe. V letním čísle najdete inspirace pro celé léto!

Cestování

Pokud zatoužíte po moři a horkém slunci, určitě si přečtěte náš tip na letní dovolenou – Řecko je rájem všech turistů a Češi si k němu našli kladný vztah. Každým rokem za sluníčkem vyráží větší a větší počet turistů. Nenechte se ošidit o řecké speciality – tzatziki, gyros nebo báječné olivy a ochutnejte v místních tavernách výborné ryby, které se zde upravují na všechny způsoby. Místní obyvatelé mají svůj rituál a své pohodlí si nenechají vzít od nikoho – nechte se od nich učit a odpočiňte si, vždyť vám na dovolené nic neuteče! Domů si pak odvezete nejen odpočinuté tělo, ale i krásné vzpomínky – nezapomeňte ani na suvenýry – obdivovaná je ruční práce místní keramika nebo ruční výšivky či háčkované ubrusy. Místní ženy jsou na své tradice pyšné a vyšívají i háčkují přímo na ulici. Bez panenského olivového oleje Řecko neopouštějte – Řekové tvrdí, že ten jejich je nejlepší na světě (to ovšem tvrdí i Italové či Španělé), ovšem určitě je skvělý a v salátech nenahraditelný. Více informací získáte v našem letním čísle.

Moderní techniky

I v létě se věnujeme moderním technikám, které si oblíbily naše nejmenší čtenářky – pracujeme s papírem, malujeme na sklo i porcelán, vystřihujeme ubrousky a také lepíme mozaikové kostičky. Hitem léta jsou vlastní mýdla – takže si jich několik s námi připravte, budou se vám hodit, až budete chtít provonět koupelnu. Se sušenou levandulí tvoří ideální dvojici. Pokud chystáte svatbu nebo jen velkou rodinnou oslavu, určitě vás nadchnou papírové krabice z vlnitého papíru – jsou poskládané do dortu a v každé z nich se ukrývá malé překvapení. Pokud si vyrobíte podle nás šablonku, půjde vám práce snadno od ruky. Nezapomněli jsme na zavařeniny a pokreslení jejich sklenic – rybízovou marmeládu už díky nám poznáte na první pohled a nepopletete ji za jahodovou či třešňovou.

Ruční práce

Každé naše číslo je plné klasických ručních technik – vyšívání, háčkování, šití nebo pletení. Ani tentokrát neděláme výjimku, v letním čísle je mnoho krásných předloh pro křížkovou výšivku – motivy růží, moře, ryb, dětských motivů a letního ovoce. S námi si můžete připravit pokrývky na zavařeniny, ubrus pro letní stolování nebo dětem ušít domeček na hraní. Dětem – tentokrát těm větším, jsme věnovali několik stran a mohly s námi oslavit svůj velký svátek – den dětí, vysvědčení nebo začátek prázdnin se s nimi oslavit musí. Mezi nejkrásnější výšivku celého letního čísla patří velký obraz s abecedou a překrásnou růží, pokud právě takový obrázek chcete mít doma nebo na chalupě – máte léto jako stvořené k začátku práce – i venku se dá totiž krásně vyšívat. Ovšem krásná je i taška, ubrus s vlaštovkami, motivy kočiček či doplňky do koupelny. Milovnice háčkování už jistě zkoušejí překrásnou záclonku do okna či francouzských dveří – je si z čeho vybírat!

Vydání 3/2009 - vydáno: 18. 8. 2009

Charakteristika časopisu

Tak jak je tomu téměř vždy – podzimní číslo ovládly dýně, Halloween a také podzimní plody – olivy, víno, hrušky, švestky, hrozny a jablíčka. Ruční práce se zde střídají s moderními technikami jako je malba na sklo, ubrousková technika – découpage, aplikace, drátkování nebo korálkování. Z ručních prací stojí za zmínku překrásný patchwork v podobě přehozu a polštářů. Nezapomněli jsme ani na vyšívání – křížkový a řetízkový steh. Milovnice háčkování jistě potěší krásná taška, jehelníček, přehozy, deky a polštáře. Několik stránek je zde věnováno plsti a výrobků z ní – můžete si tak s námi připravit pomůcky do školy, do bytu a dekorace nebo maňáskové prstové divadélko či přívěsky na klíče. Pokud patříte mezi milovníky koníků, pak vás jistě potěší několik nápadů v country stylu, které se hodí právě na venkov. Móda je tentokrát v moderní barevné kombinaci – a to ve fialové a růžové barvě – upletete si s námi i doplňky, jako je šála, pončo, pléd nebo moderní pletený kabát. Recepty jsou tentokrát z jablek – jablkový koláč, jablka v županu, perníkový dort s jablky, jablečné špízy nebo jablkové pyré. Dárek na zadní straně asi potěšil všechny školáky – školní rozvrh plný bubáků, duchů a strašidýlek.

Rubriky 3/2009

Móda Kosmetika Recepty Vazby Cestování Moderní techniky Ruční práce


Móda

V módě jsme tak trochu předběhli počasí a už vám nabízíme nádherné plédy, šály a kabáty, které se budou hodit do chladnějších dnů podzimních večerů. Oceníte je stejně tak i v zimním období, ale budete už na chlad dobře připraveni. Fialová barva se stále drží v top žebříčku, co se týče barev a je tedy pochopitelné, že i my ji máme zařazenou na svých stránkách. Spolu k ní jsme přidali růžovou a také šedou, která je letošním hitem! Správná volba přízí je ovšem základ! Kvalitní příze ve zvolené barvě vám dokáže proměnit model v opravdový originál. Pokud se tedy chcete pustit do práce, vyzkoušejte si nejprve zkušební vzorek a až poté se pusťte do práce. Příze musí být příjemná i na dotek! Kromě klasické módy jsme pro vás také uháčkovali modely, které oceníte do tanečních – nádherná kabelka s filetovou krajkou bude jistě originál!

Kosmetika

Bojíte se vrásek? Pokud ano, tak je to celkem normální. Každá žena se chce líbit a vypadat báječně. Ovšem umět se vyrovnat s faktem stárnutí je zřejmě nejnáročnější. Pokud se vám to však povede a budete si i s vrásky užívat svůj život naplno, je vyhráno! Žena s úsměvem na tváři a s pohodou v těle je vždy krásná, ať má vrásek kolik chce. Kosmetické firmy a jejich přípravky se už postarají o to, aby vaše kůže vypadala svěže a krásně jako vy sama. Představíme vám novinky, které si poradí s prvními vrásky, stejně jako kruhy pod očima či unavenou pletí. Nezapomeňte, že krémy neumějí zázraky, ale pokud vaše tělo a vy sama budete v psychické pohodě, budete vždy vypadat báječně!

Recepty

Jablka! Nejoblíbenější ovoce v Čechách! Právě nyní přichází čas sklizně a čerstvé vitaminy jsou ty nejlepší! Připravili jsme pro vás spolu s paní Jarmilou Mandžukovou několik skvělých receptů, po kterých se v redakci jen zaprášilo. Koláč se skořicí nebo jablka v županu už mají své obdivovatele. Jablka jako taková jsou plná vitamínů, které se vám budou do zimy určitě hodit. Zásobujte své tělo, ať je odolné a může se poprat s rozmary podzimního počasí! Do vaší bylinkové knihy receptů si tentokrát přidáte ostružinové víno a ostružinový sirup. Bude vám chutnat obojí!

Vazby

Podzim je nádherný díky svým barvám! Hortenzie, dýně nebo olivy – vše je právě nyní nejkrásnější a vy si tak spolu s námi můžete uvázat věnec z hortenzií nebo si přečíst vše, co nevíte o olivách. Víte, proč vaše hortenzie kvete modře a ne růžově? Nebo ji chcete modrou, ale máte stále květy růžové i přesto, že jste tam zasadili modrokvětou? Vše záleží na pH půdy – a to se také dozvíte na našich stránkách. I dlabání dýní patří k podzimu, nenechte se o to ošidit a vyrobte si svítícího bubáka před své dveře nebo do okna. Přestože svátek Halloween není u nás tak známý, dlabání dýní je velmi oblíbené – a to především u dětí. Z dužiny se dají navíc připravit báječné džusy, koláče nebo polévky!

Cestování

Možná jste svou letní dovolenou posunuli až na podzim – a jistě jste nezvolili špatně. Horké slunce bývá v září a koncem srpna mnohem více příznivější, nežli ve dnech červencových. Pokud spolu s cestováním milujete i koupání v moři, dobré víno a příjemné lidi kolem sebe, tak si zajeďte do Toskánska. Toskánsko je rájem pro milovníky vína, v této oblasti je víno nejlepší z celé Itálie a většina vinařů pochází právě z tohoto kraje. Počasí pro dobré hrozny je zde ideální a tak se sem turisté rády vydávají za tzv., vinařskou turistikou. Velmi oblíbené je pronajímání starších usedlostí nebo ubytování se přímo u samotných vinařů – tak se můžete spolu s nimi zúčastnit i samotného vinobraní. Dáváte-li přednost před vínem dobrému jídlu, jste i zde na správném místě – čerstvá zelenina, domácí chléb, ryby a samozřejmě olivy – výborné olivy, které nesmí chybět na žádném toskánském stole. Pokud tedy budete přemýšlet jaký suvenýr si odtud odvézt, tak nezapomeňte na kvalitní olej. Toskánsko je ideální i na výlet s dětmi – mnoho zábavných parků a atrakcí je zde pro ně připraveno – více se dozvíte z našeho čísla…takže pro kolo a do Toskánska!

Moderní techniky

Moderní techniky jsou právě v podzimním období často oblíbené – blíží se začátek školního roku a děti rády vyrábějí různá překvapení. Ani s námi se nudit nebudou – my je naučíme pracovat s barvami na textil nebo jim ušijeme prstové divadélko. Pohádku o Karkulce nebo prince Bajaju určitě ocení! Září je také čas prvních tanečních krůčků a s námi si můžete vyrobit šperk, který se vám bude určitě hodit – čelenka, náhrdelník, náramek nebo náušnice – vše sladěné a dotažené krásnou kabelkou s flitry. Podzim je také období duchů, čarodějů a dýní – i tady máme své zastoupení a naučíme vás několik strašidelných kousků. Haloween je u nás spojen spíše s dýněmi a maskami, tak si ho užijme! Jste milovníci koní? Country móda se u nás objevila zejména pro vás. Netradiční gumáky, kostkované deky, tašky nebo motivy koníků jako aplikace či ubrousková technika – je nač se dívat! Jste milovníci koní? Country móda se u nás objevila zejména pro vás. Netradiční gumáky, kostkované deky, tašky nebo motivy koníků jako aplikace či ubrousková technika – je nač se dívat!

Ruční práce

Podzimní číslo je od začátku až do konce plné ručních prací. Tentokrát jsme vás nešetřili, takže vás budeme nutit s námi vyšívat, háčkovat i šít. Ale to vše velmi rádi a doufáme, že vy také. Háčkovaná kolekce polštářů, deky a tašky je určena pro náročnější povahy, které už to s háčkem nějaký ten pátek umí. Nechybí nám tentokrát klasické pletení, práce s drátkem korálky, ale i křížková výšivka a šití. Dokonalá je kolekce z plsti, která je určená pro všechny čtenářky, které rády vyrábějí rychlé dárky a kolekce. Paní Nora Wasserbauerová pro vás připravila dokonalý šperk v podobě patchworku – nádherná deka a dva polštáře vás naprosto uchvátí! Možná dopadnete stejně jako my v redakci a hned se doma pustíte alespoň do malého polštářku. Takže se vydejte pro příze, látky a začněte s námi vyrábět!

Vydání 4/2009 - vydáno: 22. 10. 2009

Charakteristika časopisu

Vánoce, Vánoce a zase Vánoce – 100 stran tipů na dárky dekorace, aranže a překvapení. Časopis nabitý nápady a váš ohlas byl ohromný. Pokud jste si toto číslo nestihli objednat nebo zakoupit včas – máte možnost si stále doplnit svůj archiv a získat tak více jak 140 nových tipů pro nejkrásnější svátky v roce. Ruční práce, moderní techniky, kosmetika, pečení a květinové vazby. Několik tipů na adventní kalendáře, perníčky z Fimo hmoty a plsti, vyšívané ubrusy a dárky. Motiv sněhuláka, kapříka, hvězdy a vánočního stromečku. Nechyběli ani vystřihovánky z papíru – tentokrát na téma andělé! Móda ve znamení teplých svetrů pro pány i maminky. Pletený medvídek, bačkůrky nebo hračky pro děti. Pekli jsme znovu cukroví a opět bylo výborné, stejně jako smetanová vánočka plná mandlí a rozinek. Báječně chutnal i limetkový likér nebo citronové máslo.

Rubriky 4/2009

Móda Kosmetika Recepty Vazby Moderní techniky Ruční práce


Móda

Zimní pletená móda by měla být teplá a pohodlná zároveň! Tak přesně taková právě je! Upleťte si svetry na hory, do města nebo jen pro volný čas, které vás v zimě nezradí. Irské vzory pro děti a muže, dámská móda je ve znamení elegance. Pokud si netroufáte na složitější vzory, sáhněte po huňaté přízi a upleťte si model, který vás zahřeje a bude snadný na upletení. Barevnost modelů je tentokrát velmi přírodní, takže pokud pro letošní zimu zvolíte béžovou přízi s odstíny hnědé, nic tím nezkazíte – naopak, budete velmi moderní a navíc se dá vše krásně kombinovat. Nezapomeňte si vždy zvolit přízi, která je hezká na pohled, ale především příjemná na dotek. Při nakupování si přízi přiložte na pokožku, abyste zjistili její hebkost. Fotografie: www.coatscrafts.cz

Kosmetika

Líčíte se ráda? Používáte stíny tekuté, práškové nebo žádné? Vše zakončíte kvalitním pudrem nebo dáte na reklamu a používáte ten, který znáte z televize? My vám poradíme, jaké barvy jsou pro letošní zimu trendové a jak správně líčit oči. Nebojte se na Štědrý den trochu více riskovat a zvolte glamour styl, který překvapí všechny u svátečního stolu – a vy budete šik. My jsme pro vás objevili stíny, které se vám budou hodit při každé příležitosti a správnou volbou a kombinací docílíte skvělého vzhledu. Správný pudr dokáže vaší pleti velmi pomoci, nezáleží jen na odstínu, ale na správném nanášení a kvalitě. Seznámíme vás s pudrem, který je snem každé ženy!

Recepty

Cukroví a sladké moučníky, perníčky nebo citrusy? To vše jsme tentokrát doslova namačkali na několik stránek jen a jen pro vás. Skvělé originální cukroví, vánočka se smetanou, která chutná jak od babičky nebo citronový krém a limetkový likér! Jen ochutnat nebo můžete i sladkosti darovat! Opět pro vás recepty připravila paní Jarmila Mandžuková a opět jsou neodolatelné. Některé jsme v redakci i ochutnali a už se začali těšit na Vánoce – určitě je vyzkoušejte a napište nám, jak chutnaly vám! Vánoční perníčky nám samozřejmě nechybí – tentokrát mají podobu opět netradiční, což nebudeme prozrazovat, nechte se překvapit! Paní Ivana Brožová pro vás upekla i Betlém.

Vazby

Vánoce a květinová výzdoba, truhlíky, věnce a adventní dekorace – to vše je nutné zařídit, aby byly svátky plné překvapení, tajemna a luxusu. Tentokrát jsme připravili vánoční věnečky z přírodních materiálů a je co obdivovat – ořechy, plody bukvice, šišky a slaměné ozdoby jsou na tradičním věnečku. Další věneček je zdobený jablíčky a stříbrnými perličkami. Pracujte s vázacím drátkem, mechem, tavicí pistolkou a zapojte svou fantazii! I adventní dekorace mohou mít rozdílnou podobu – ty s typickou červenou barvou patří mezi nejoblíbenější. Inspirujte se a oslavte letos Vánoce ve slavnostním stylu.

Moderní techniky

Moderní techniky jsou ideální k výrobě dárků a vánočních dekorací. Pokud tedy stále váháte, co vše vyrobit a nachystat, určitě byste měli doma mít několik základních produktů – FIMO hmotu, barvy na sklo a porcelán, plsť a barevné papíry – to vše se vám bude určitě hodit! Mezi krásné dekorace, které o Vánocích využijete, je Betlém z Fimo hmoty, který pro vás připravila naše velmi šikovná externí spolupracovnice Radka Fleková. Jednotlivé figurky vymodelujte podle názorného postupu krok za krokem a poté nechte vypálit v elektrické troubě. Z Fimo hmoty se dá připravit i perník, který sice nevoní po medu a skořici, ale zase vám vydrží mnohem déle. Adventní kalendář nám také nechybí – máme jich pro vás připravených hned několik a budete mít z čeho vybírat. Zpracovali jsme pro vás témata – jako je sněhulák, vánoční stromeček, hvězda, kapr nebo jmelí. Mezi novinky patří technika scrapbooking, která si pomalu mezi kreativními čtenářkami, získala již oblibu. Nápadů je však mnohem a mnohem více – na 100 stranách našeho vánočního čísla máte z čeho vybírat! Popisy a rozkresy jsou v časopise nachystány pro vaše jednodušší zhotovení.

Ruční práce

Pletení, háčkování, aplikace, patchwork – je stále z čeho vybírat, stačí, když zalistujete a jen vybíráte. Velkým lákadlem bude jistě šití z látek Tilda, které se postupně dostávají i na náš trh - jejich jemné vzory a pastelové barvy zcela uchvátí všechny romantické maminky a malé princezny – kolekci pro vás připravila Radka Buriánková. Ušijte si punčošky, medvídka, polštářek nebo originální adventní kalendář. Ani vyšívání tentokrát nechybí na našich stránkách a je velmi originální – navíc jsme pro vás nachystali několik obrázků, které si budete moci objednat jako sadu – kovový věšáček, vyšívací látku a vyšívací příze získáte spolu s rozkresem. Díky této sadě můžete vyrobit hned několik dárků najednou! Více informací získáte na našich stránkách. Opět nechybí háčkování, aplikace apod.